SX1 - problém s akumulátory

Vše o telefonech Siemens nespadající do jiných kategorií
Odpovědět
OUTDOOR
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19. srp 2017 11:41:25

SX1 - problém s akumulátory

Příspěvek od OUTDOOR »

Zdravím, jelikož mi odešly všechny originální akumulátory na SX1, tak řeším, co teď. Baterie nesehnatelné, tak mě napadlo zakomponovat do originálního obalu např. baterie co se dá sehnat bez potíží na ebay nebo aliexpressu, jen mám strach z kvality článku... Rozměrově by šla sehnat v pohodě. Nezkoušel někdo z vás už něco obdobného? Telefony jako nové, ovšem nejsou čím napájet :D Ještě jsem přemýšlel o zakomponování např. akumulátoru Nokia BL 5C, rozměrově by opět seděla.
Uživatelský avatar
LinDan
Příspěvky: 6
Registrován: ned 06. srp 2017 11:37:17

Příspěvek od LinDan »

Tenhle problém řeší asi každý majitel SX1 v dnešní době. Možná by se dala ještě sehnat originální baterie v cizině, ale dalo by se polemizovat o tom, jakou reálnou výdrž by takový 'ležák' po letech měl... Neoriginální baterie zase za moc nestojí. Co vím, tak mi před nějakou dobou NoviS psal, že mu krovakcze nacpal do originální baterie pro SX1 článek z x55 a k jeho spokojenosti to funguje, tak možná povede cesta tudy... :)
OUTDOOR
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19. srp 2017 11:41:25

Příspěvek od OUTDOOR »

Právě co jsem hledal, tak ani v té cizině jsem nic nenašel. Jinak do orignálu i kdyby byl tak bych do něj nešel, protože odchází opravdu hodně snadno :( Jak jsem nad tím přemýšlel, tak zkusím tam dát tu Nokia BL 5C, dá se sehnat za pěkné peníze a je přeci jen kvalitní. Má 1020mAh, což je +- jako původní, mám jich několik doma a jen jedna je taková nafouklejší :) Tu čínskou jsem kupoval před rokem do kamerky v autě, ale jen 250mAh, zatím drží, ale tam má úplně jiní podmínky než v telefonu. Pak sem postnu jak vše dopadlo :)

Takových experimentů bude do budoucna bych řekl dost, až nám odejdou baterky ve sbírkách :D
NoviS
Příspěvky: 1
Registrován: ned 06. srp 2017 17:07:29

Příspěvek od NoviS »

Baterie u SX1 nelze s odstupem času hodnotit jinak, než jako jedny z nejhorších, a to napříč značkami.
Jinak jak píše LinDan, momentálně mám jednu repasovanou článkem z běžné x55/x60 baterky a funguje to, i den provozu zvládne. Nicméně pokud by mi opravdu šlo o výdrž, šel bych nejspíš do BL-4C. Miliampérhodin má sice méně než 5C, ale pořád dost a tloušťkou bude do původního plastového obalu pasovat určitě lépe.
Yankee
Příspěvky: 1
Registrován: ned 06. srp 2017 22:40:46

Příspěvek od Yankee »

Minulý rok jsem si nechával repasovat originální baterii SX1 v jednom servisu. Dělal jsem předtím průzkum a více firem bylo ochotných to udělat. Řešit nějaké skladové ležáky už dneska nemá cenu, takhle dají do původního pouzdra nový článek (nevím jaký, prostě nějaký, co se vejde - důležité je, že není starý) a máte novou baterii s vlastnostmi té původní. Cenově to vycházelo na nějakých 500 Kč a víc, ale za baterii, která po roce každodenního používání vydrží klidně 3 dny, mi to přijde odpovídající.

Takže to je za mě řešení do budoucna. :D Samozřejmě, kdo se vyzná v elektronice a nebojí se, že mu to exploduje, vymění si článek sám. Případně můžu předat kontakt na technika, co byl tenkrát nejlevnější...
Bryannum
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. srp 2018 0:28:16
Bydliště: Mali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryannum »

Dakujem za odpoved, este ma zaujima jedna vec. V navode som sa docital aj to, ze Li-Fe akumulatory sa mozu bezpecne nabijac na urovni 1 - 4C. Znamena to, ze pri nabijani mozem zadat akukolvek hodnotu v rozmedzi 1,1A 1100 mAh - kapacita clanku mojho akumulatora, zatial som nabijal na tej hodnote az 4,4A, a akumulator bude nadalej fungovat? Predsalen mam 1100 mAh clanky a nie 4400 mAh...
Odpovědět